Yeni kabine üyeleri sızdı: İşte o isimler

Yeni kabine üyeleri sızdı: İşte o isimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Meclis‘te yemin ettikten sonra yeni Kabine üyelerini Çankaya Köşkü’nde açıklayacak. Sızdırılan isimlere göre; İçişleri Bakanlığı’na İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Hakan Fidan Dışişleri’ne, Mehmet Şimşek Maliye Bakanlığı koltuğu

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan bugün Meclis‘te yemin ettikten sonra akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’nde yeni kabineyi açıklayacak. Kulislerde yeni bakanlık dağılımına ilişkin olarak çok sayıda isim konuşuluyor. Eski Kabine‘den 3 isim görevlerine devam edecek. Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Savunma Bakanı, İstanubl Valisi Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı oluyor. Kabine’ye girecek isimlere telefon edilip Ankara’da olmaları istendiği kaydedildi.

Telefonda ‘Bakan oldunuz’ dendi

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan bugün Meclis’te yemin ettikten sonra akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’nde yeni kabineyi açıklayacak. Kulislerde yeni bakanlık dağılımına ilişkin olarak çok sayıda isim konuşuluyor. Eski Kabine’den 3 isim görevlerine devam edecek. Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler Savunma Bakanı, İstanubl Valisi Ali Yerlikaya İçişleri Bakanı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı oluyor. Kabine’ye girecek isimlere telefon edilip Ankara’da olmaları istendiği kaydedildi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Twitter hesabından gece yarısı yaptığı paylaşımlara göre, “Dışişleri Bakanlığı için Hakan Fidan’a, İçişleri için Ali Yerlikaya’ya, Sanayi ve Teknoloji için Fatih Kacır’a, Gençlik ve Spor için Osman Aşkın Bak’a dün akşam telefon gitti… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, göreve devam edecek…”

İstanbul Valisi, İçişleri Bakanı oluyor

Gazeteci Candaş Tolga Işık da yeni Kabine üyeleriyle ilgili şu paylaşımları yaptı:

– İbrahim Kalın yeni MİT müsteşarı oldu.

– İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yeni İçişleri Bakanı

– MİT Müsteşarı Hakan Fidan yeni Dışişleri Bakanı…

– Eski kabineden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy yeni kabinede de devam ediyor.

Şehircilik Bakanlığı Konya’da kalıyor

“- Mehmet Şimşek ekonominin başına geçiyor Maliye Bakanı olarak…

– Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı…

– Ulaştırma Bakanı ise Hayri Baraçlı…

Genelkurmay Başkanı Güler bakan oluyor

– Fatih Kacır, Bilim ve Sanayi Bakanı….

– Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler de Milli Savunma Bakanı oluyor…

– Fuat Oktay ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Kabine’de devam ediyor…”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.