'MHP neden sahada yok' yanıtı: Garip ne yapsın!

'MHP neden sahada yok' yanıtı: Garip ne yapsın!

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP’nin evet için çalışmadığı eleştirilerine, “Hazine yardımı ölçülerinde çalışma yürüttükleri” yanıtını verdi: “Garibin yaptığı, ancak bu kadar, garip ne yapsın?” dedi.


Bahçeli, gazetecilerle sohbetinde özellikle iktidar partisi teşkilatlarında MHP’nin çalışmadığına ilişkin eleştirilerin yükseldiği, referandumdan başarısız sonuç alınması halinde MHP’yi sorumlu tutmak için şimdiden alt yapı hazırlığı yapıldığına ilişkin soruları yanıtladı. Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre Bahçeli şunları söyledi: “Mesela biz şu ana kadar illerde bilgilendirme toplantısı yaptık, 50’yi geçti ve hâlâ devam ediyor. Aynı zamanda 174’ün üzerinde ilçe kongresi yaptık. Bu iki toplantılarda Türkiye’nin gündemi olan Anayasa değişikliği üzerinden konuşmacılar bazı bölümleri paylaşıyorlar, anlatıyorlar. Bunlar birer faaliyettir. Ama MHP, imkanları belli olan bir partidir. Biz kıt imkanlarla mücadeleyi yürütüyoruz. Böyle bir durumda daha fazla iş yapacağız diye imkanlarımız nedir? Hazine yardımıdır. Hazine yardımının dışında herhangi bir çevreden kişiden bir kuruş alarak kumpanya yürütemeyiz. Öyle şey olmaz. Kendi bütçemize göre planlama yapmışız. ‘Gelirler giderler şu, referandum için ancak şunu yapabiliriz’ demişiz. Onu da yapıyoruz. Kimseye de borçlanmadan yapıyoruz. Bunu yetersiz görenlere de bir şey diyemeyiz. Garibin de yaptığı, ancak bu kadar, garip ne yapsın değil mi?”

KILIÇDAROĞLU’NA ‘MİLLİYETÇİLİK’ TEPKİSİ

Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “ben de milliyetçiyim” gibi ifadeler kullanmasına da tepki gösterdi. Bahçeli, şunları kaydetti: “Milliyetçiliği siyasi pazarın ürünü gibi görenler bir kaç cümleyle onu kendi tarafına alabileceğini zannedenlerdir. Bu bir yanlıştır, gaflettir. Milliyetçiliğe de saygısızlıktır. Seçim dönemi oylama sırasında iki cümleyle siyaset pazarıdan milliyetçiliği satın alıyorsanız, milliyetçilik ideolojisi ve varlığını kaybetmiş demektir. O zaman uğraşmasınlar niye bu kadar çaba sarfediyorlar. Yanlıştır, doğru değil. Milliyetçiliğin oyuna, şuna buna talip olmak başka şey. Bunların, ‘biz de şuyuz buyuz, şunu yaparız, bunu yaparız’ demeleri başka şey. Sanki milliyetçilik bir güruh siyaset pazarında başı boş dolaşıyor. Milliyetçiliğin şahsiyeti olan
bir fikir akımıdır. Öyle her şeye kapılmaz her şeye aldanmaz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.