Kompresör Fiyatları

Kompresör Fiyatları

Atmosferden aldığı havayı sıkıştırıp ardından depolayan cihazlara kompresör adı verilir. Elektrikten mekaniğe enerjinin dönüşmesini sağlar. Günlük hayatta yaygın olarak araba lastiklerine hava doldurmak için kullanır.

Atmosferden aldığı havayı sıkıştırıp ardından depolayan cihazlara kompresör adı verilir. Elektrikten mekaniğe enerjinin dönüşmesini sağlar. Günlük hayatta yaygın olarak araba lastiklerine hava doldurmak için kullanır. Kompresör fiyatları birçok etkene göre değişir. Bu etkenlere cihazın boyutu, sahip olduğu özelliklere örnek verilebilir. Ayrıca sahip oldukları kapasitelerde fiyatlarını doğrudan etkiler.

En çok 40 bar basınç üretebilenleri tercih edilir. Fakat kullanılacak yere göre daha fazla basınç üretebilen seçeneklerini bulmakta mümkündür. Önemli makineler oldukları için düzenli bakımlarının yapılması gerekir. Aksi takdirde birçok problemin açığa çıkması kaçınılmaz olacaktır. Haftalık, aylık ve yıllık yapılması gereken bakımlar vardır. Hepsi aksatmadan gerçekleştirildiği takdirde hiçbir sorun açığa çıkmaz.

Kompresör Çeşitleri ve Kademe Sayıları

Vidalı, hava ve sessiz çeşitleri mevcuttur. Vidalı çeşit pistonlu ve silobas olarak ikiye ayrılır. Pistonlular havada yer alan gazları emip filtresi aracılığıyla temizler. Silobas ise sanayiler için uygun olan çeşididir. Ayrıca kullanım oldukça kolay ve ekonomiktir. Kompresör fiyatları sahip oldukları kademe sayısına göre değişiklik gösterir. Bu cihazların kademe sayısı iki veya üçtür.

En kaliteli kompresörler için https://www.sanayiden.com/kompresor   sayfasındaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.