Erdoğan'dan Yüksekova ve Cizre açıklaması

Erdoğan'dan Yüksekova ve Cizre açıklaması

Cuhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesiyle birlikte 1044 gün sonra ilk defa partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, konuşmasında Hakkari ve Şırnak'ın taşınması konusuna da değindi.

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi"nin halk oylamasında yüzde 51.4 "evet" oyuyla kabul edildiğinin açıklanmasının ardından Ak Parti Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaklaşık 3 yıl sonra ilk kez AKP Grubu'nda konuştu. Eroğan konuşmasında Hakkari'nin Yüksekova ve Şırnak'ın Cizre ilçesinin il yapılacağı konusuna da değinerek bu bu ilçelere sadece kurumların taşınacağını söyledi. Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Ekonomi alanında geçmişte yapılanların tamamının kat be kat fazlası hizmetler bizim dönemimizde gerçekleşmiştir. 'Burada bizim milletvekilimiz yok, buraya havalimanı yapmayalım' demedik. Yüksekova ve Cizre'ye şehir sözümüz var, il yapacağız. Hakkari'deki şehri Yüksekova'ya taşıyoruz. Olay sadece bazı kurumların taşınmasıdır. Olay budur. Şırnak Cizre ile Hakkari de Yüksekova ile buluşarak çok daha güçlü bir şehir olmanın fırsatını yakalayacak."

Toplantının devamında gündeme dair konuları değerlendiren Erdoğan, "AK Parti demokrattır. Bunun için milletin tercihlerini en üstte tutmuştur. AK Parti cumhuriyetçidir. Açık söylemek lazım AK Parti devrimci bir partidir" dedi.

Erdoğan'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

"Özellikle MYK toplantılarına iştirak etmeye çalışacağız. Ancak cumhurbaşkanı sıfatıyla yürütmem gereken görevlerim de var. Katılamadığımız toplantılara sayın Binali Yıldırım kardeşim katılacak, başkanlık edecek."

"Açık söylemek lazım AK Parti, devrimci bir partidir. Batı ne diyordu, "AK Parti bir sessiz devrim gerçekleştirdi" diyordu. Türkiye'nin en etkili değişimleri AK Parti dönemlerinde yaşanmıştır. Hak ve özgürlükler konusunda atılamayan adımlar, bizim dönemimizde atılmıştır. Devrimciyiz diyenlere söylüyorum, AK Parti'nin attığı adımları AK Parti'den önce hanginiz attınız?"

"Sandıkta yüzde 50'nin üzerine çıkmak için milletimizin tamamını kucaklamak zorundayız. 80 milyonun tamamına ulaşacak bir çalışma programı hazırlıyoruz."

"İl teşkilatlarımızı, ilçe teşkilatlarımızı tamamını güncelleyeceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. 2019'a hazırlanmamız gerekiyor. İlgili birimlerimizin bu hazırlıkları yapması gerekiyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum