Erdoğan: 4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara hiç birine işlem yapmadılar"

Erdoğan: 4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara hiç birine işlem yapmadılar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokrasi Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuştu.

Hollanda'daki seçim sonuçlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey Rutte, sen seçimi birinci parti olarak almış olabilirsin ama bilesin ki Türkiye gibi bir dostunu kaybettin. 'Efendim, seçimden sonra Başbakan'la bir yemek yiyebiliriz.' Bizde öyle bir Başbakan yok, geç o işi. Geç o işi. Sen kaybettin. Avrupa'da kim bunları yapıyorsa ki Almanya bu işin başını çekmiştir. Onlarla da bu işi enine boyuna oturup konuşacağız. 4 bin 500 PKK'lı dosyası verdim bunlara ben. Bunların hiç biri ile alakalı adli bir işlem yapmadılar" dedi.

TÜRK TİPİ BAŞKANLIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre bir model oluşturduklarını belirterek, "Birileri Cumhurbaşkanlığı sisteminin dünyada örneği yok diyor. Ben Türk tipi başkanlık dedim. Biz de kendi modelimizi oluşturuyoruz. Türkiye olarak kendi ihtiyaçlarımıza, kendi kültürümüze uygun model geliştirdik. Milletimizin onayına sunuyoruz. Anayasanın hükmü neyse, Cumhurbaşkanı ona uymak zorundadır. Meclisin çıkardığı kanun Cumhurbaşkanının kararnamesinin üzerindedir. Olay bu kadar açık ortada" dedi.

Türkiye'nin büyük ve güçlü olmak için istikrarlı bir yönetime ihtiyacı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Gençler Türkiye'yi son 16 yıldır yönetildiği gibi zannediyor. Öyle bir şey yok. Türkiye 1991 yılından beri istikrarlı bir yönetimle yönetilseydi büyümemiz 2 kat olacaktı. Kişi başına milli gelir 11 bin dolar olmayacaktı, 22 bin dolar olacaktı. Fena mı olur? Ama yakalayacağız. İşte yeni yönetim sistemi. Ülkemizin gelecekte bu imkana kavuşmasına sağlayacak. Bu seçim asıl gençler için önemli. 16 Nisan sizin gününüz. Seçme hakkına sahip 18-25 arasındaki 8 milyon genç seçilme hakkına sahip oluyor. Ana muhalefetin başı 18 yaşındaki çocuklarımızı meclise doldurup askerden kurtarıp, iki yıl sonra 10 bin lira emekli maaşı bağlayacakmışız yalanının haddi hududu olur. Bunlarda yok. 18-25 yaş arası gençlerin yarısı erkek, yarısı kız. Askerliğini yapmamış milletvekili çıktı. Milleti temsil etmek askerlikten daha mı az değerli? Belki CHP, MHP, Ak Parti'den de olacak. Niye bunu bir partiye mal ediyoruz. Gelelim emeklilik meselesine. Bir vatandaş hangi yaşta oluyorsa, milletvekili de aynı yaşta olacak. Bir dönem mi yaptı, milletvekili çalıştığı kurumda sigortası ödenecek. Önce bunları öğren. Güya bu ülkenin ana muhalefetinin başındaki zat bu yalanları söylemekten geri durmuyor. Yalanlarını alt alta sıralasam okul çağına gelmemiş çocuklar gülmekten kırılır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve milletvekilleri daha sonra kurdeleyi keserek 118 eserin açılışını yaptı.

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.