Devlet Bahçeli: Verdiğimiz sözün altında kalmadık

Devlet Bahçeli: Verdiğimiz sözün altında kalmadık

Devlet Bahçeli, "Referandumun kaybedeni MHP" analizlerine sert çıktı, verdikleri sözü tuttuklarını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında kabul edilen anayasa değişikliği referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, “Bizde hile arayan, tuzak araştıran kim varsa 16 Nisan’da cevabını almıştır” diyen konuştu. Bahçeli, Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’ın dün yayınlanan yazısındaki, “Referandumun kaybedeni MHP” analizine sert tepki gösterdi: Milliyet gazetesinde yazan ezik…

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

HİLE ARAYANLAR CEVABINI ALDI: Milliyetçi Hareket, başladığı işi yarım bırakmamış ve söylenenlerin altında kalmamıştır. Taahhütlerimizin gereği yapılmıştır. Bizde hile arayan, tuzak araştıran kim varsa 16 Nisan’da cevabını almıştır. Devleti için devreye girmiş, “evet” kararının altında durmuştur. Vicdanımız rahattır. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben Türkiye için “evet” dedik, bundan sonra da kararlılığımızı sürdüreceğiz.

SİS ORTADAN KALKTI: Milli bekamıza sahip çıkılmıştır. Milli ve tarihi haklarımıza onay verilmiştir. Kardeşliğimiz bütünleşmiştir. Bağımsızlığımız pekişmiştir. İstikbalimizin önündeki engeller kaldırılmış, milli iradenin ufkunu perdeleyen sis ortadan kaldırılmıştır. 16 Nisan’da destan yazılmıştır. 16 Nisan’a gelinceye kadar üstün bir gayretle çalışan, kısıtlı imkanlarla boğuşan dava arkadaşlarımıza, tüm parti teşkilatlarımıza, elbette siz muhterem milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sandıkta “evet” tercihinin çıkması için yoğun emek ve mesai harcayan sayın Cumhurbaşkanı’na, sayın Başbakan’a ve AK Partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle belirtmek durumundayım ki kazananlar ve kaybedenler bellidir. Kazanan Türk milletidir. Kazanan “Hayır” veya “Evet” diyen tüm vatandaşlarımızdır. Kaybedenler kulübü ise oldukça karışık ve kalabalıktır. 16 Nisan’da FETÖ yerle bir olmuştur. “Evet çıkarsa bittik” diyen PKK hapı yutmuştur. PYD/YPG kaybetmiş, HDP dağılmış, DHKP-C darbeyi yemiştir. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur. Fırsat kollayan, hava koklayan siyasi miskinler, aymazlar birdenbire buharlaşmışlar, eriyip gitmişlerdir.

BIYIK ALTINDAN GÜLENLER… Bir ara bıyık altından gülenler, şeytanla aynı kareye girecek kadar gözlerini hırs bürüyenler 16 Nisan’da silinip gittiler. Haçlı artıkları, onlar hepten duvara tosladılar, kesinlikle bozguna uğradılar. 16 Nisan 80 milyon Türk vatandaşının demokrasi zaferidir. 16 Nisan milli bir uyanıştır. Bunu kabullenmek ahlaken mecburiyettir. Bu zaferi gölgelemeye kalkışanlar ise mahşeri azaba ebediyen mahkum olacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanı, TBMM’de kabul edilen anayasa değişiklikleri teklifini 10 Şubat’ta onaylamış, 11 Şubat 2017’de Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. Nihayetinde Türk milleti 16 Nisan günü sandık başına giderek oy vermiş, bu defteri bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Sistem tartışmaları tedavülden kalkmıştır. 16 Nisan’da partiler oylanmamış, şahıslar değerlendirmeye tabi tutulmamıştır.

Mehmet Tezkan ne yazmıştı?
Milliyet gazetesi yazarı dün yayınlanan ‘Referandumun siyasi sonucu’ başlıklı yazısında MHP ile ilgili şunları yazmıştı:

Referandumun siyaseten kaybedeni yok mu diyeceksiniz?
Vardı..
MHP..
Erzurum hariç, MHP’nin güçlü olduğu bütün illerde hayır oyu çıktı.. Örnek Adana.. Örnek Balıkesir..
Sonuç şu..
MHP’nin genel merkezi evet dedi..
MHP’nin tabanının yüzde 80’i hayır oyu verdi..
MHP’yi zor günler bekliyor..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.