Bakan Soylu: Hakkari ve Şırnak'ta Başbakanı 20 bin kişi dinledi

Bakan Soylu: Hakkari ve Şırnak'ta Başbakanı 20 bin kişi dinledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari ve Şırnak'ta Başbakanı 20 bin kişinin dinlediğini ve HDP'nin referandum şarkısına nasıl müdahale ettiğini söyledi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Vakfı tarafından Sarıyer’deki İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ‘Siyaset, Ekonomi ve Terör Kıskacında Türkiye’ konulu toplantıya katıldı.

“Sadece teröristle mücadele etmediklerini aynı zamanda terörizmle ve terörü besleyen sosyal, ekonomik tüm unsurlarla beraber mücadele ettiklerini” diyen Soylu, “125 üs bölgesi belirledik. Bütün kış boyunca bu üs bölgelerinin tamamını tarumar ettik. Eksi 30 derece eksi 40 derecede. Şehirlerdeki bütün PKK ve KCK bağlantılarının tamamını operasyonlarımız devam ediyor. Hans ne diyecek, Alman ne diyecek, İngiliz ne diyecek hiç umurumuzda değil” şeklinde konuştu.

‘HDP ŞARKI ÇIKARMIŞ, HEMEN İLGİLİ VADİYİ ARADIM’

İçişleri Bakanı Soylu, HDP’nin referandum için hazırlattığı ‘Bejin Na’ adlı şarkıya tepki gösterdi. Soylu, “Geçen gün HDP bir şarkı çıkarmış, ‘tek devlete hayır, tek millete hayır, tek bayrağa hayır’… Hemen ilgili Vali’yi aradım; ‘bu şarkı yasaklanacak’ dedim. HDP’nin temsilcileri beni telefonla aradılar. Bu şarkıyı Türkiye’nin hiçbir yerinde çaldırmam ben kardeşim dedim. Bu kadar basit. Bir boşluk verdiğiniz andan itibaren ülkenin her tarafında türerler” ifadelerini kullandı

‘ŞIRNAK VE HAKKARİ’DE BAŞBAKANI 20 BİN KİŞİ DİNLEDİ’

Başbakan Binali Yıldırım’ın Şırnak ve Hakkari mitinglerinde 20 bin kişinin bulunduğunu vurgulayan Süleyman Soylu, “Güneydoğu’da özellikle vatandaşın üzerindeki PKK baskısı kalktıkça, geleceğe umudu birliğe ait o yüksek duyguları, ülkemizin yarınlarına ait adımları çok net olmaktadır” şeklinde konuştu.

‘SURİYELİLER TÜRK VATANDAŞI YAPILACAK’ SÖYLEMİNE TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suriyelilerin Türk vatandaşı yapılacağı yönündeki söylemlerinin çok tehlikeli bir yaklaşım olduğunu belirten Soylu,  “Yok 4 milyon Suriyeli vatandaş yapılacak bu ülkede. Bunun söylendiği yer Diyarbakır’dır. Bunu anamuhalefet partisinin genel başkanı söylüyor. Bu ne demektir biliyor musunuz? Diyarbakır’da Kürt kardeşlerimiz yaşıyor. Suriyelilerin önemli bir bölümü kim? Arap…Ne yapmak istiyorlar? Yeni bir Kürt yeni bir Arap münafereti üzerinden bölgede, Türkiye’de yeni bir istikrarsızlık başlar mı? Bu çok yanlıştır. Bu Ortadoğu bölgesine yapılacak en büyük yanlışlardan birisidir” dedi.

‘CERABLUS’A 20 BİN KİŞİYİ GÖTÜRDÜK’

Bakan Soylu, “Biz niye El-Bab’tayız? Cerablus’a 20 bin kişiyi götürdük. Bizim evlatlarımız, güvenlik güçlerimiz orada. Her biri oranın yeniden imarı için gayret gösteriyorlar. Neden? Bu insanlar kendi yurtlarından yerlerinden edilmişler. El-Bab’ta yaptığımız, buradan insanları alıp güvenli bir şekilde oraya götüreceğiz. Bütün partilerin bize teşekkür etmesi lazım.”

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.