Yalçın ailesinin tek gözlü evde yaşam mücadelesi

Yalçın ailesinin tek gözlü evde yaşam mücadelesi

Yüksekova ilçesine bağlı eski Kışla Mahallesi'nde 7 nüfuslu Yalçın ailesi, tek odalı toprak evde yaşıyor. eşi ve 5 çocuğu ile birlikte zor bir hayat yaşayan baba Süleyman Yalçın, okula giden 3 çocuğu için destek istiyor.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Yüksekova ilçesinin eski Kışla Mahallesi'nde yaşayan Yalçın ailesinin dramı yürek burkuyor. hareba gibi tek gözlü toprak evde yaşam mücadelesi veren 7 nüfuslu Yalçın ailesinin okula giden 3 çocuğunun giyim ve kırtasiye malzemesi giderleri ise komşularının yardımıyla karşılandı.

Baba Süleyman Yalçın(45), eşi ve 5 çocuğuyla birlikte tek gözlü evde zor şartlarda yaşam savaşı verdiklerini belirterek, "Kiralık olarak oturduğumuz tek gözlü harabe evde 7 nüfus yaşıyoruz.

Benim çocuklarım, bu durumdan çok rahatsızlar, psikolojileri bozulmuş. Okula giden 3 çocuğumun kırtasiye ve giyim malzemesi giderlerini komşularımız karşıladı.

Bu konuda yetkililerden yardım bekliyorum."dedi.  11. Sınıf öğrencisi B. Yalçın(17) ise, tek gözlü odada hem oturup, yatıp ve ders çalıştıklarını ifade ederek," Ev zaten rutubetli. İstediğimiz gibi derslerimize çalışamıyoruz. Okuldan geldikten sonra hemen ödevlerimizi yapıyoruz. Akşama bırakmıyoruz. Kardeşlerim küçük oldukları için akşam yatsınlar diye ışıkları erken kapatıyoruz. O yüzen ister istemez  biz ders çalışmaktan zorlanıyoruz. Ders çalışacak masamız bile yok. Yerde çalışıyoruz. Bir öğrencinin olmazsa olmazı ders çalışma masasıdır. Ailemle birlikte bir oda hem oturup, kalkıp, yatıp ve ders çalışıyoruz. Bütün işlerimiz bu oda da yapıyoruz. Oda da rutubetli bu gidişle hepimiz hasta olacağız. Hayatımız tek odaya sığdırılmış durumda. Tek hedefim 9 Eylül Üniversitesi'nde okumak "diye konuştu.

Aile İletişim Süleyman Yalçın - Behice Yalçın +905421808708 +905052102743

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.