Vali Toprak: Hakkari'nin çehresi değişecek

Vali Toprak: Hakkari'nin çehresi değişecek

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yapacakları çalışmalarla Hakkari'nin çehresini değiştireceklerini belirtti. Kaynak: Hakkari’nin çehresi değişecek 

Toprak, "Yolların durumu içler acısı, ben vali olarak cip aracım ile bu yolları zor geçiyorum. Hakkari’nin yol, su ve kanalizasyon sorunu çözülecek" dedi.Kentin en önemli sorunları olan yol, içme suyu ve kanalizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Toprak, devletin Hakkari’ye büyük önem verdiğini söyledi.Vali Toprak, "Allah nasip ederse yapacağımız hizmetlerle Hakkari’nin çehresi değişecek. Devletimiz Hakkari’ye çok önem veriyor. Dünya çapında ün salmış İstanbul ilimiz, bize kardeş oldu. Bu sebeple İstanbul’dan yetkililer her zaman bizimle temas halindeler, gelip gidiyorlar. En son ilimizi İsfalt Genel Müdürü ziyaret etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yol konusunda bir protokol imzalandı. Hakkari şehir içinde 45 kilometre sıcak asfalt çalışması yapacaklar. Bu da bizim için çok önemli bir rakam. Fakat bildiğiniz gibi şu anda içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları da devam ediyor. Bunları tekrar yazboz olmaması için haziran ayına kadar durmamız gerekiyor. Yoksa her an başlayabiliriz. Kanalizasyon da Hakkari’de yüzde 35-40 seviyelerindeydi. Bunun projesi bitmiş durumda, ihalesi ile ilgili gerekli çalışmalar devam ediyor" dedi.

"Hakkari’nin içme suyu sorunu çözülüyor"

Vali Toprak, Hakkari’nin en önemli sorunlarından biri olan içme suyu sorununun eylül ve ekim aylarında çözüleceği müjdesini verdi. Toprak, "Halkın en önemli sorunlarından biri olan içme suyu için Berçelan Yaylası ve Golan Tepeleri tarafından yeteri miktarda diyebileceğimiz bir kaynağın getirilmesi son konusudur. Bu çalışmalar geçen seneden beridir devam ediyor. Fakat hükümetimiz, belediyeyi devraldıktan sonra kış aylarına girmiştik. Nisan ayı itibari ile çalışmalar tekrar başlayacak. Eğer Allah nasip ederse, eylül ve ekim aylarında içme suyu, kanalizasyon konusu inşallah çözülmüş olacak ve halkımız daha rahat bir ortamda yaşama imkanı bulacaklar" ifadelerini kullandı.Vali Cüneyit Orhan Toprak, vatandaşların yol konusundaki sitemine katıldığını belirterek, "Yolların durumu içler acısı, ben vali olarak jeep aracım ile bu yolları zor geçiyorum. Yollar konusunda vatandaşlarımıza yüzde 100 katılıyorum. Yolların durumu hiç iç açıcı değil. Halkımız yollar konusunda ne dese haklı. Fakat bu yılların birikimi meseleleridir, biz de bunu yaz ayında önemli ölçüde gözle görülür şekilde inşallah inşa edeceğiz" diye konuştu.

Hakkari- Van arasında alternatif yol Berçelan Yaylası üzerinden Hakkari-Van arası alternatif yolun durumu ile ilgili de açıklamada bulunan Vali Toprak, "Hakkari’nin tek bir giriş yolu var. Hakkari-Van alternatif yolunu çok olumlu buluyorum. Bu yol yapılarsa mesafe baya kısalacak. Geçen yıl karayolları yetkilileri ile görüşmemde, daha programa alınmadığını, fakat yine proje aşamasında ve yeniden gündeme gelebileceği yönünde bilgi verdiler. Yani bu yıl Berçelan güzergahında bir çalışma beklenmiyor. Fakat yeniden gündeme getirilmesine yönelik benim çalışmalarım olacak" dedi.  Kaynak: Hakkari’nin çehresi değişecek.

gu,.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum