Vali Akbıyık'ın 19 Eylül mesajı

Vali Akbıyık'ın 19 Eylül mesajı

TOKİ sosyal konut başvurularının 14 Eylül tarihinde başlamasının ardından, TOKİ'de yaşanan son dakika gelişmeleri birçok vatandaşın gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Vali Akbıyık 19 Eylül mesajında şu ifadelere yer verdi

"Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’e ‘’Gazilik’’ unvanı ile ‘’Mareşal’’ Rütbesinin verilişinin 101. Yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü idrak etmenin gururu içindeyiz.

         Aziz Milletimize Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hâkimiyet kurduran, Çanakkale’de ve İstiklal Savaşında tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruh, kadim gaza anlayışıdır. Bu anlayışın verdiği motivasyonla; Şehitlik nasıl ki her vatan sevdalısının hasretiyse, gazilik de vatan için gidilen savaştan fedakârlıkların en büyüğünü ortaya koyarak bu özverinin nişanını bedeninde onurla taşıyanların payesidir.

         Bugün yaşadığımız topraklar üzerinde huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabiliyorsak, vatanımızın her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bunda aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin payı büyüktür.

         Gazilerimiz; Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları, milletimizin bağımsız olma şuurunu diri tutan efsaneleri ve vatanseverliğimizin ölümsüz destanlarıdır. Devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuz; Cesaretlerini her daim örnek aldığımız gazilerimize saygın kişiliklerine uygun hayat şartları sunmaktır.

         Bizler; Gazilerimizden ve Şehitlerimizden aldığımız manevi güçle, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyecek ve bu uğurda bütün inanç ve kararlılığımızla Vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, Tüm Gazilerimizin; 19 Eyül Gaziler Günü’nü kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.