Tansu, Şırnak Üniversitesinde dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgili söyleşi düzenledi

Tansu, Şırnak Üniversitesinde dağcılık ve doğa sporlarıyla ilgili söyleşi düzenledi

Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporarı Kulübü Başkanı, Dağcı/Fotoğrafçı Hacı Tansu Şırnak Üniversitesinde “Ülkemizin Himalayaları Cilolar” konulu konferans verdi.

Şırnak Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Doğa Sporları ve Yürüyüş Kulübü tarafından ortak düzenlenen “Ülkemizin Himalayaları: Cilolar” adlı söyleşi gerçekleştirildi. Dağcı ve fotoğrafçı olan ve aynı zamanda Cilolar’a defalarca tırmanış gerçekleştiren Hacı Tansu deneyimlerini aktardı.

Koordinatörlüğünü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meliha Uzun ve Dr. Öğr. Üyesi Hasan Fehmi Özdemir’in yaptığı “Ülkemizin Himalayaları: Cilolar” adlı söyleşi 15 Temmuz Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katıldığı söyleşide profesyonel dağcı ve aynı zamanda doğa fotoğrafçısı olan Hacı Tansu, dağcılık ve doğa sporları hakkında bilgi verdi. Yaşadıkları deneyimlerini de aktaran Hacı Tansu, söyleşinin sonunda kaleme almış olduğu Hakkari Dağları ve Doğa Sporları Rotaları adlı kitabını da katılımcılara hediye etti.

Büyük bir ilgi ile takip edilen söyleşinin ardından doğa sporları meraklıları Hacı Tansu’ya profesyonel dağcılık ve doğa sporları hakkında öğrenmek istediklerini sordu. Söyleşi, Hacı Tansu’ya katılımlarından dolayı üniversitemize ait hediyelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meliha Uzun ve Dr. Öğt. Üyesi Hasan Fehmi Özdemir tarafından verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

4ab6d878-a09f-4927-a902-2b2a634d8d51.jpg

9d6e4ed5-47ee-4360-a47a-099a12a257c0.jpg

0dccc9b6-c6f0-4a44-81f1-2240b081fae6.jpg

4b902cb8-5193-4e86-971b-a8d843a800a5.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.