SGK Bakan Yardımcısı Orhan Yegin yarın Hakkari'de ziyarette bulunacak

SGK Bakan Yardımcısı Orhan Yegin yarın Hakkari'de ziyarette bulunacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları, Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun 6 Ocak 2017 tarihinde duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında yarın Hakkari’de ziyaretlerde bulunacağı belirtildi.

Yarın Hakkari’ye gelecek olan SGK Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Sosyal Güvenlik Kurumu- Genel Müdür Yardımcısı Savaş Alıç, İŞKUR- İç Denetim Birim Başkanı Cihat Demiralp’ın Hakkari’de işçiler, işverenler, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, emekliler, engelli vatandaşlar da  bir araya geleceği belirtildi.

Bakanlık bürokratlarının ziyaret kapsamında gerek çalışanların gerekse yatırımcı ile işverenin çalışma hayatı ile ilgili sorunları dinlenecek, görüş ve önerilerin ele alınıp özellikle işveren ile sanayicilere yeni istihdam hedefleri aktarılacak, ilave istihdam destekleri konusunda bilgilendirmenin de yapılacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamada,”Bakanlık bürokratların ev ziyaretlerinde de bulunacağı öğrenildi. Hakkari SGK/İŞKUR İl Müdürlüğü ziyaret, basın toplantısı, İşçilerle yemek (Toplum yararına program ve iş başı eğitim programı ile işe yerleştirilen, açık işe yerleştirilen  ve engelli işçilerden oluşan toplam işçi grubu ile gerçekleştirilecektir. Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret Borsası Başkan ve Yardımcıları, işçi sendikalarının il yöneticilerinden başkan ve yardımcısı toplantılar yapılacak. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.