MEB'den özel eğitim öğretmenlerini ilgilendiren karar... 81 ilin valiliğine yazı gönderildi

MEB'den özel eğitim öğretmenlerini ilgilendiren karar... 81 ilin valiliğine yazı gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda bulunan özel eğitim sınıflarında görevli özel eğitim öğretmenlerine nöbet görevi verilip verilemeyeceği konusunda yaşanan tereddütlere açıklık getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki, 'Özel eğitim sınıfı' öğretmenlerine nöbet yazılıp yazılmaması ile ilgili okul yönetimlerinin teredüte düşüp Bakanlıktan görüş istemesi üzerine Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 81 il Valiliğine r yazı gönderildi. 'Özel eğitim sınıfı öğretmenlerine nöbet görevi' konulu yazıda, Genel Müdürlüğe bağlı okullarda bulunan özel eğitim sınıflarında görevli özel eğitim öğretmenlerine nöbet görevi verilip verilemeyeceği konusunda tereddüte düşüldüğüne ilişkin görüş talebi yazıları ulaştığı belirtilirek, şöyle denildi:

"İlgili yönetmeliğin Müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi başlıklı 44. maddesinde, özel eğitim sınıfı öğretmenlerine nöbet görevi verileceğine dair bir hüküm bulunmamaktadır. Bu bağlamda, önetmelik hükümleri ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün görüşü doğrultusunda Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görevli özel eğitim öğretmenlerine nöbet görevi verilmesinin mümkün olmayacağı değerlendirilmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.