Mahir Çallı HATSO'ya başkan adaylığını açıkladı

Mahir Çallı HATSO'ya başkan adaylığını açıkladı

Mahir Çallı Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı olduğunu duyurdu. Genç ve dinamik bir ekip ile yola çıktık diyen Çallı, hedefinin proje odaklı bir ticaret ve sanayi odası oluşturmak olduğunu söyledi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı 365 oda ve borsada 1 Ekim itibariyle seçimler başladı. Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı da yeni başkanını belirlemek için 9 kasım tarihinde sandık başına gidecek.

Yaklaşık bin üyenin kayıtlı olduğu Hakkari Ticaret Odası'nın ilk başkan adayı Mavi Liste ile Mahir Çallı oldu. 

Ofisinde basın mensupları ile bir araya gelen Çallı yeni dönemde ticaret ve sanayi odası başkan adayı olduğunu duyurdu. 

9 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek seçimlerde 8 Meslek gurubunun tamamını kazanmak için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Çallı, genç ve dinamik bir ekiple yola çıktıklarını söyledi.

En önemli önceliğinin kapsayıcı ve liyakatli bir ekip oluşturmak olduğunu ifade eden Çallı, "Esnaf ve tüccarımızın sorunlarını bilen, sorunlara çözüm üreten proje odaklı bir ekip ile yola çıktık. Ticaret odasını daha işlevsel hale getirmek, odamızın kurumsal kimliğine kavuşması için yeni bir vizyon oluşturup, yeni projeler geliştireceğiz" dedi.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasında her kesimin kendini görebileceği mozaik bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini anlatan Çallı, kadın esnafların temsiliyetini sağlayacakları mesajını verdi.

Hakkari'de iş insanları ve esnafların çok ciddi sorunlar ile boğuştuğunu belirten Çallı, sorunların çözümünde sivil toplum örgütlerinin birinci derecede rol alabileceğini kaydetti.

Bir sınır kenti olan Hakkari'de ciddi bir işsizlik sorunu olduğuna dikkat çeken Çallı şöyle konuştu:

"Hakkari ilimizin, başta sos yo ekonomik sorunlar olmak üzere iş adamlarımızın ve esnaflarımızın çok önemli sorunları olduğunu bu sorunlara bağlı istihdam ve işsizlik sorunu olduğunu biliyoruz. Sorunların çözümünde sivil toplum örgütleri çok büyük bir öneme sahiptir. Hele TOBB'a bağlı Ticaret ve Sanayi Odası sorunların çözümü için rolünü oynamalı, sorumluluklarını yerine getirmelidir. Hakkari bir sınır kentidir. Yüksekova'da Esendere, Çukurca'da Üzümlü, Derecik'te ise Umurlu sınır kapıları olduğu halde esnaf ve tüccarımız bu sınır kapılarının nimetlerinden yararlanamamaktadır. Kentimizin ekonomisi açısından bir şans olmasına rağmen sınır ticaretinden istenilen düzeyde yararlanamıyoruz. Burada özelikle Üzümlü Sınır Kapısı Çukurca ve Hakkari merkezinde faaliyet gösteren esnaflarımız için çok büyük bir öneme sahiptir. Bu sınır kapımızın ürün kotasını yükselterek daha aktif bir duruma getirilmesi Hakkari merkez ve Çukurca da faaliyet gösteren esnafımıza ciddi bir kazanç kapısı olacaktır. Biz gurubumuzla bu konu üzerinde özenle duracağız. Sigorta primleri ile ilgili sorunları gündeme getireceğiz. En önemlisi esnafımızın belini büken zincir marketlerin sayısını düşürmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz."

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerinin kentimiz ve esnafımız için hayırlı olması temennisinde bulunan Çallı, Mavi Liste ile seçimlerde yarışacak. 

Çallı, son seçimlerde Hakkari Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini üstlenmişti. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
10 Yorum