Kuyumcular Hakkari'de davul zurna ile karşılandı

Kuyumcular Hakkari'de davul zurna ile karşılandı

Türkiye’deki kuyumcu oda ve dernek başkanları, geleneksel hale getirdiği şehir buluşmaları kapsamında İstanbul, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Van ilinin ardından geldikleri Hakkari’de davul zurna ile karşılandılar.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Hakkari Kuyumcular Derneği ev sahipliğinde Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde  gelen 200’e aşkın kuyumcu oda ve dernek başkanı Hakkari valiliği önünde davul zurna ile karşılandılar.

Van ziyaretinin ardından iki otobüs ile Hakkari’ye gelen kuyumcu oda ve dernek başkanları Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, HATSO Başkanı Servet Taş ve Hakkarili kuyumcular ve işadamları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Heyet Valilik önüne geldiklerinde ise Türkiye halk oyunları birincisi Hakkâri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi tarafından karşılandı.

Heyet bir taraftan ekibe alkış tuttu diğer taraftan ise cep telefonları ile görüntü almaya çalıştılar. Burada konuşan Hakkarili işadamı İstanbul Borsa gold Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Baş, kuyumcular toplantısını Hakkari’ye getirdiklerini söyledi.

Baş, ”Gelenlerin içinde Türkiye’nin oda ve dernek başkanları hepsi buradalar. İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Sayın Norayr İşler Ermeni asıllı olmasına rağmen Hakkari sevdalısı olduğu için kendisinin de çok desteğini gördük. Kendisini huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

 Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ise, İstanbul Borsa gold Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Baş ve öncü olan Hakkari HATSO başkanlığına teşekkür ettiğini söyledi.

Vali Toprak,”Türkiye’deki bir ilki gerçekleştiren bu birliği Hakkari’de bulunmasın ön ayak olanlara bu aktivitelerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Toprak, Türkiye’nin de gördüğün gibi Hakkari günden güne kabuğunu kırıyor. Ardı ardında spor, turizmde, inşallah ekonomide açılımlar gerçekleştiriyor. Bizimde idareci olarak burada tek hedefimiz var. Hakkari’de daha mutlu ve huzurlu ve ekonomik alanda iyiye gidiyor. Bu da bizi sevindiriyor. Hakkari’nin gelişmesi için elimizde geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu

Türkiye’deki kuyumcu oda ve dernek başkanları heyeti daha sonrada çarşı merkezini gezerek belediye binası önüne geçti.

Heyet burada  Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Muaz Özdemir ve Belediye Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Fakiye Teyran Kültür ve Sanat Merkezinin Ervane ve halkoyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterisi ile karşılandı.

Daha sonrada heyete Belediye Başkan Yardımcısı Maaz Özdemir tarafından çiçek takdim edildi. Heyet daha sonra toplantılarını gerçekleştirmek amacıyla HATSO toplantı salonuna geçti.

dsc_6510.jpgdsc_6541.jpgdsc_6548.jpgdsc_6566.jpgdsc_6607.jpgdsc_6592.jpgdsc_6614.jpgdsc_6586.jpgdsc_6631.jpgdsc_6643.jpgdsc_6658.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.