Kanaat Önderi Fırat’tan Çağrı

Kanaat Önderi Fırat’tan Çağrı

Şemdinli'de ikamet eden Herki Aşireti kanaat önderlerinden Mehmet Fırat, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci tur oylamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destek açıklamasından bulundu.

Yazılı açıklamada bulunan Fırat, şunları kaydetti.

‘’Kadirşinas Kürt Kardeşlerim Türk ve Kür Kardeşliği ebedidir Ehmedülüllah 1000 yıldır bu coğrafya da “iman bağı” ile kardeşlik ilişkisi kuran Türkler ve Kürtler vücudun ayrılmaz parçaları olmuştur. Yüzyıllardır aynı ülkede aynı dine iman etmiş ve kardeş olmuş Türklerle Kürtleri birbirine düşürmeye, eşsiz ülkemizde iç savaş çıkarmaya çalışanlar öncelikle İslam düşmanıdır, sonrasında ise bu iki kadim kardeş milletin düşmanlarıdır. Siyonist devletlerin maşası olan PKK terör örgütünün en büyük gayesi bugün bütün ümmetin gözbebeği, umudu, ümidi olan Türkiye’mizi parçalamaya, bölmeye çalışmaktır. Türkler ve Kürtler; Türklerin Anadolu topraklarına ayak bastığı günden başlayıp, Osmanlı İmparatorluğu’nun üç kıtaya 623 yıl boyunca hüküm sürdüğü zamandan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundan bugüne kadar hep birlikte yaşamış ve aynı davayı gütmüşlerdir. Uğruna yüz binlerce ŞEHİT verdiğimiz Türkiye'mde bugün yaklaşık milyonlarca Türk ve Kürt kardeşlerimiz etle tırnak olmuş barış ve huzur ortamında aynı bayrağın gölgesinde yaşıyor. 1000 yıl önce İslam birlikteliği ile başlayan kardeşlik bugün yekvücut olmuş durumda. Bugün üzülerek ifade etmek isterim ki gelinen noktada birileri yani ( HDP )çıkıp Emperyal güçlerin maşası olarak Kürt kardeşlerimin üzerinden siyaset yapıp emperyalist güçlerin bölgemizde Büyük Orta Doğu Projesini inşa etmek için kendilerine vazife edinmiştir. Sevgili Kürt kardeşlerim bende bir Kürt kardeşiniz olarak size seslenip bu büyük oyuna gelmemenizi özellikle siz kadirşinas kardeşlerimden istirham ediyorum. Sevgili kardeşlerim bu denli büyük oyunun önüne geçmenin tek bir yolu vardır oda demokratik bir biçimde sandığa gidip oyumuzu sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermemizle mümkün olacaktır. Bu büyük oyunu tüm şer odaklarının başlarına yıkmamız için 28 Mayıs özellikle biz Kürtler için çok ama çok önem arz etmektedir.. Hepinizi en içten muhabbetlerimle selamlıyorum kalınız sağlıcakla.’’

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.