İŞ-KUR Hakkari ve ilçelerinde 1750 kişi alacak!

İŞ-KUR Hakkari ve ilçelerinde 1750 kişi alacak!

Hakkari Çalışma ve Kurumu tarafından TYP kapsamın 1750 kişi işe alınacağını açıkladı.

Hakkari Çalışma ve Kurumu tarafından yapılan açıklamada, Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Merkez, Şemdinli ve Çukurca İlçesinde Kamu Kurumlarında Toplum Yararına Programı çerçevesinde çalıştırılmak üzere 1750 kişi istihdam edilecektir.

 Programa müracaatlar 27 Şubat ile 3 Mart 2017 tarihleri arasında ilçelerde Kaymakamlıklar ve Belediyeler bünyesinde ki İŞKUR hizmet noktalarına, Merkezde ise Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen veya Kurumumuzun www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Katılımcılar Noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.

Programa Katılım şartları; 18 yaşını doldurmuş olmak,

Herhangi bir yerde sigortalı olarak başvuru tarihi itibariyle çalışmıyor olmak.

SGK’dan emekli veya malullük maaşı almıyor olmak, 

Milli Eğitime veya Üniversitelere bağlı herhangi bir eğitim kurumunda örgün eğitimde öğrenci olmamak

(Açık Lise veya Açıköğretim öğrencileri başvurabilir)

Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan Toplum Yararına Programlarından (TYP) yalnızca birisine müracaat edebilecektir.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Kayıt Sisteminde oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

Noter kurası sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik verilecektir.

Kuruma kayıt tarihinin aynı olması halinde işe başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır. Kura sonrası oluşan listeler nihai listeler olmayıp, gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum