![Hakkarili Dağcılar, 60 Metre Yükseklikteki Kayalara Tırmandı](https://www.hakkariobjektifhaber.com/d/news/5710.jpg)
Hakkarili Dağcılar, 60 Metre Yükseklikteki Kayalara Tırmandı
Hakkari'de 4 dağcı, Ağaçdibi (Kehe) Köyü Şelalesi'nin bulunduğu 60 metre yükseklikteki kayalıklara tırmanış gerçekleştirdi.
MEHMET ÖZKAN/HAKKARİ OBJEKTİF HABER
Hakkari'de 4 dağcı, Ağaçdibi (Kehe) Köyü Şelalesi'nin bulunduğu 60 metre yükseklikteki kayalıklara tırmanış gerçekleştirdi.
Dağcılık Federasyonu Hakkari il Temsilcisi Naci Ertunç ile Yüksel Işık, Recep Can, ve Emin Noyan kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Ağaçdibi Köyü'nde şelalenin de bulunduğu 60 metrelik kayaya tırmanış gerçekleştirdi. Yağmur'dan dolayı Yaklaşık 5 saatlik zorlu bir tırmanışı ardından 4 dağcı zirve yaptı. Tırmanış ardından dağcılar, Ağaçdibi Şelalesi önünde hatıra fotoğrafı çektirip piknik yaptı.
Hakkari'nin her türlü dağcılık sporuna elverişli bir kent olduğunu belirten Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Naci Ertunç, amaçlarının Hakkari'nin güzelliklerini yansıtmak olduğunu söyledi. Ertunç, "Bir yandan Hakkari'yi tanıtırken bir yandan da gençlere dağcılık sporunu sevdirmeyi amaçlıyoruz" dedi.