Hakkari'deki liseler ve puanları!

Hakkari'deki liseler ve puanları!

Hakkari lise taban puanları ile milyonlar liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Hakkari'deki liseleri eklemeye başladılar.

Hakkarilise taban puanları merak ediliyor. Hakkarilise taban puanları ile milyonlar liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Hakkari'dekiliseleri eklemeye başladılar. Hakkariliseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Hakkari lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Hakkari Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Hakkarilise taban puanları ve Hakkarilise yüzdelikleri haberimizde...

Hakkari lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

Hakkari Lise Taban Puanları 2022: Hakkari Lise Kontenjanları! Hakkari'deki liseler ve puanları! Hakkari lise yüzdelik dilimleri!

Daha fazla lise için aşağıdaki bağlantı üzerinden Hakkari lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hakkari lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için HAKKARİ LİSE TABAN PUANLARI 'na tıklayınız.

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.