Hakkari'de Teknokent tanıtım toplantısı yapıldı

Hakkari'de Teknokent tanıtım toplantısı yapıldı

Üniversitemiz, TOBB Hakkari ve TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası ve Van Teknokent işbirliği ile bir toplantı gerçekleştirildi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Hakkari Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Van Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Gülle, Van Teknoket Uzmanı Şilan Akbaş, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fikret Keskin, Hakkari Üniversitesi Genel Sekreteri Senar Hatim, daire başkanlarımız, akademik – idari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş; Üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, bundan dolayı Van Teknokent’e bu bağlamda yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Üniversite olarak Hakkari’de eğer bir şeyler yapılacaksa muhakkak kadın eli buna değsin istiyoruz diyen Rektör Pakiş, "Çünkü bunun daha düzenli ve güzel olacağına inanıyorum. Her bölgenin kendine göre zenginlikleri var. Biz de mümkün olduğunca bölgenin zenginliklerini ve potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu da üniversite- sanayi işbirliği ile mümkün olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Van Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Gülle, kendi girişimcilik tecrübelerini dinleyicilerle paylaştılar.

Hakkari Üniversitesi akademik - idari personeli, öğrenci ve genç girişimcilere yapılan Van Teknokent tanıtımında Uzman Şilan Akbaş sunum yaptı.

Sunumda; Van Teknokent'in tarihçesi, istihdam sayısı, fırsatları, kaç ili kapsadığı, TÜBİTAK BİGG Start One programı nedir, Start One kuluçka merkezinde yapılan çalışmaların neler olduğu, Webhelp Labone prototipleme atölyelerin ne olduğu, kimlerin bu atölye ve fırsatlardan ücretsiz olarak yararlanabileceği gibi bilgilerin yanı sıra  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve Van Teknokent iş birliğinde yürütülen “Ben Girişimciyim 2022” yarışmasının ne zaman başvurulara açılacağı, BİGG Start One Yeşil Büyüme çağrısı kapsamında TÜBİTAK tarafından 450.000 TL hibe ile şirket kurulumu için yapılan desteklerin neler olduğu gibi hususlarda bilgiler aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.