Hakkari'de 'Özel güvenlik bölgeleri' açıklandı

Hakkari'de 'Özel güvenlik bölgeleri' açıklandı

Hakkari merkez ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki 24 bölge 14 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren terör örgütlerinin, son zamanlarda  gerçekleştirdikleri terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik  gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı kaydedildi.

Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan 24 bölge 13 Nisan 2017 günü saat 00:00:01’den 27 Nisan 2017 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.