Hakkari'de kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı

Hakkari'de kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı

Hakkâri Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planını” hazırlayarak kurum sitesinde yayınladı.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

 Konu ile ilgili açıklama yapan İl  Müdürü Salih Kaya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planı çerçevesinde; “Şiddete Sıfır Tolerans” ilkesiyle kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla İlimizde konu hakkında sorumlu tüm kurum ve kuruluşların koordinasyon ve işbirliği ile “Adalete erişim ve Mevzuat, Politika ve Koordinasyon Koruyucu ve Önleyici Hizmetler, Toplumsal Farkındalık” konularına yönelik Hakkâri İl Eylem Planı oluşturularak 24.11.2021 tarihinde onaylanmıştır.  

İlimizde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı çerçevesinde ”Mevzuatın etkin uygulanması ve mağdurların adalete erişiminin kolaylaştırılması, Şiddete sıfır tolerans anlayışının tüm plan, program ve politikalara yerleştirilmesi, Koruyucu ve Önleyici Hizmetlerin etkili sunulmasına yönelik kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, Şiddetle topyekûn mücadele için toplumsal farkındalık ve duyarlılığın artırılması” hedeflenmektedir. dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.