Hakkari'de 'İnsan Hakları' çalıştayı

Hakkari'de 'İnsan Hakları' çalıştayı

Hakkari'de faaliyet gösteren sivil toplum örgütü ve meslek kuruluşlarının il ilçe temsilcilerinin katılımı ile 'İnsan Hakları' çalıştayı düzenlendi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

İnsan Hakları Derneği Hakkari Şubesi öncülüğünde 'Hak İhlallerini Çözüme Kavuşturma Noktasında Yeni Yol ve Yöntemler’ başlığında 'Birinci İnsan Hakları' Çalıştayı gerçekleştirdi.

Hakkari Barosu, Hakkari ÖHD, Eğitim- Sen, TMMOB, KESK, DİSK, Hakkari HDP İl ve İlçe Örgütlerinin temsilci düzeyinde katılım sağladığı çalıştay KESK Hakkari Şubesi Toplantı salonunda yapıldı.

Çalıştaya, Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP PM üyesi Abdullah Zeydan, Hakkari Deva Partisi, Hakkari Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi temsilcileri katıldı.

'Hakkari’de insan hakları hareketinin durumu, daralma sebepleri, hak ihlallerine yönelik mücadele pratikleri, insan hak alanında yeni yol ve yöntemler' konu başlıkları üzerinde fikir alışverişi yapılan çalıştay basına kapalı olarak devam etti. 

Katılımcı STK’ların, siyasi partilerinin önerileri, eleştirileri üzerinde değerlendirmelerin yapıldığı çalıştay sorun tespiti ve çözüm önerilerinin ele alındığı sunumu ile son buldu. 

2-001.jpg

1-001.jpg

3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.