Hakkari'de 'Gelecek Seçimlerinde Öğretmenin Rolü' çalıştayı

Hakkari'de 'Gelecek Seçimlerinde Öğretmenin Rolü' çalıştayı

Hakkari Üniversitesinde “Gelecek Seçimlerinde Öğretmenin Rolü" çalıştayı düzenlendi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Üniversitenin Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, Genel Sekreter Senar Hatim, akademik – idari personel ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünden öğretmenler katıldı.

Hakkari Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ekrem Yaşar Akçay, bir buçuk yıl önce Avrupa Birliği’ne sundukları “Gelecek Seçimlerinde Öğretmenin Rolü" projesinin 239 proje arasında ilk 30'a girdiğini söyledi. 

Proje sayesinde bir eğim modülü oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Akçay, bu kapsamda düzenledikleri çalıştaya katılanlara teşekkür etti. 

Programda bir konuşan Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş ise insanlara bir şey öğretmenin verdiği mutluluk ve heyecanın tarif edilemez olduğunu söyledi.

Eğitimin, öğretmenin ve öğrenmenin dinamik bir süreç olduğunu vurgulayan Pakiş, "Eğitim ve öğretim sürekli değişen, dönüşen gelişen bir süreçtir. Eğer bu değişim ve dönüşüme ayak uydurabilirsek ve sürekli kendimizi ilmi anlamında besleyebilirsek öğretmenlik çok zevkli bir meslektir. Öğrencilerin ihtiyaçlarının neler olduğu üzerinde yaşadığımız bu gezegenin ve bu gezegende yaşayan dünya milletlerinin nereye doğru gittiği, nereye doğru evirildiğini tespit edebilmek çok önemli şeylerdir. Hepimizin varlık sebebi öğrencilerdir. Öğrenciler varsa biz varız. Onun için öğrenciler bizim için çok çok değerlidir. Bizim de öğrenciler için değerli olabilmemiz gerekir. Bu noktada kendimizi geliştirmekle öğrencilere rehberlik etmekle, öğrencilerimizi yönlendirmekle onlara sahip çıkmak gerekir. Yeter ki biz çocuklarımıza yürüyebilecekleri bir yol gösterebilelim. Onun için bu tür toplantılar çok önemlidir. Bu Çalıştayın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Proje Koordinatörü Ali Can Gözcü tarafından proje kapsamında gerçekleştirilen araştırma verilerinin paylaşımı ve proje durumu hakkında bilgiler verildi. 

Çalıştayın ikinci oturumunda ise araştırma, verilerinin geçerlilik ve güvenilirlik tespiti için oluşturulan çalışma gruplarında tartışıldı.

Ardından öğretmenlere yönelik olarak hazırlanacak eğitim modülü öncesi ihtiyaç tespiti gerçekleştirme ile 5 ülkeden elde edilen bulgular ve gerçekleştirilen eğitim modülü çalışmaları, veri doğrulama ve veri analizi için fikir tepsisi, sorun ağacı gibi çeşitli konular ele alındı.

whatsapp-image-2022-06-16-at-17-58-21.jpeg

whatsapp-image-2022-06-16-at-17-58-23.jpeg

whatsapp-image-2022-06-16-at-17-58-22.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.