Hakkari Eğitim-Sen'den iş bırakma çağrısı

Hakkari Eğitim-Sen'den iş bırakma çağrısı

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun sorunlara çözüm getirmediğini belirten öğretmenler, aldıkları karar doğrultusunda 2 Kasım tarihinde iş bırakma eylemi gerçekleştirecek. Hakkari Eğitim-Sen de öğretmenlere destek vermeleri çağrısı yaptı.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

14 eğitim sendikası, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve eğitimde yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla 2 Kasım’da tüm Türkiye genelinde iş bırakma eylemi gerçekleştirecek.

Hakkari Eğitim-Sen iş bırakma eylemine ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Sendikadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"- Öğretmenlik Meslek Kanunu Yeniden Düzenlensin

- 3600 Ek Gösterge Tüm Eğitim Emekçilerine Verilsin

- Eğitime Hazırlık Ödeneği Tüm Eğitim Emekçilerine Bir Maaş Tutarında Ödensin

- Tüm Öğrencilerin Barınma, Beslenme, Ulaşım Giderleri Karşılansın

- Güvencesiz Çalışmaya Son Verilerek Tüm Atamalar Kadrolu Yapılsın

- Mülakat Kaldırılsın

- Tüm Eğitim Emekçilerine Yoksulluk Sınırı Üzerinden Maaş Ödensin

Talepleri ilem Bu kötü gidişata dur demek isteyen tüm eğitim emekçilerini 2 kasımda iş bırakmaya davet ediyoruz. 2 kasımda iş yerlerine gitmeyerek hep birlikte bu haklı taleplerimize sahip çıkalım.

İş bırakma eylemini yapacağımız 2 Kasım tarihinde saat 12.30’da KESK Hakkari Şubeler Platformu önünde  basın açıklaması yapılacaktır. Eğitim Emekçilerinin bu haklı taleplerine destek olmak için tüm emekçileri ve velileri davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.