Fenerbahçe kongresinde gerginlik: Aziz Yıldırım stadı terk etti

Fenerbahçe kongresinde gerginlik: Aziz Yıldırım stadı terk etti

Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın aday olduğu Fenerbahçe'de seçimli genel kurul, Ülker Stadyumu'nda başladı. "Yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir" diyen Aziz Yıldırım stadı terk etti.

Fenerbahçe Kulübü'nün bugün ve yarın yapılacak genel kurulunda mevcut başkan Ali Koç ile 1998-2018 yılları arasında başkanlık görevini üstlenen Aziz Yıldırım başkanlık için yarışacak. Bugün Saat 10.20'de başlayan Genel Kurulun açılış konuşmasını Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin yaptı.

Sonucun ne olursa olsun kazananın Fenerbahçe olmasını temenni ettiğini dile getiren Pekin, “Her seçimli genel kurulda olduğu gibi kulübümüzün yönetimini ve geleceğini belirlemek için bir adım atıyoruz. Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değildir, bir camiadır. Birlikte tutkuyu, inancı ve umudu paylaştığımız Türk sporuna yön veren bir ailedir. Bugün burada bu büyük ailenin bir parçası olarak geleceğe yönelik kararlar almak için buradayız. Fenerbahçe’nin sadece sahada değil her alanda başarılı olması için gayret göstereceğiz. Hep birlikte kulübümüzü daha büyük başarılara taşıyacağımıza dair inancım tamdır. Sonuç ne olursa olsun kazanın Fenerbahçe olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

GENEL KURUL DİVAN BAŞKANLIĞI’NA VEFA KÜÇÜK SEÇİLDİ

Sarı-lacivertli kulübün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda divan başkanlığına eski Yüksek Divan Kurulu (YDK) başkanlarından Vefa Küçük getirildi. Başkanlık için Ali Koç ve yönetimi, Vefa Küçük’ü aday gösterirken; diğer başkan adayı Aziz Yıldırım ve ekibinin adayı ise şu anki YDK Başkanı Şekip Mosturoğlu oldu. İki aday üyelerin oylamasına sunuldu ve çoğunluğun oylarıyla Vefa Küçük başkanlığa seçildi. Bütün üyelere teşekkür eden Küçük, Şekip Mosturoğlu’nun da değerli bir isim olduğunu ifade etti.

AZİZ YILDIRIM KÜRSÜDE

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, 01.01.2023-31.05.2023 mali dönem ve 01.06.2023-29.02.2024 mali dönemine ilişkin Denetim Kurulu Raporu’nu okuduğu esnada başkan adayı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu listesinde yer alan isimler tribünden sahaya inerek konuşmanın gerçekleştirildiği alana yürüdü.

KÜÇÜK İLE YILDIRIM ARASINDA GERGİNLİK

Başkan Ali Koç ve yönetiminde yer alan isimlerle tokalaşan Yıldırım, ardından konuşmanın yaptığı kürsüye geldi. Genel Kurul Divan Başkanlığına seçilen Vefa Küçük, Aziz Yıldırım’a “Benden söz almanız gerekmektedir” deyince, Yıldırım, “Ben alırım. Sen orada seçilmeden oturdun” şeklinde cevap verdi. Konuşmaların sürmesinin ardından Küçük, “Kürsü işgal edilmiştir, kürsüyü boşaltacağız. Aziz Başkan kürsüye kadar geldiğine göre kendisine 30 saniye konuşma hakkı tanıyalım, zaten başkan adayı olarak konuşacak” dedi.

Bu sözlerin ardından kısa bir açıklama yapan Yıldırım, “Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz ancak yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir isteyen ayrılır, hepinize teşekkür ederim” diyerek kürsüden indi ve arkadaşlarıyla birlikte stadı terk etti.

AZİZ YILDIRIM VE EKİBİNDEN OYLAMAYA İTİRAZ

Yönetici Fethi Pekin, Olağan Seçimli Genel Kurul’da Divan Başkanlığı için Vefa Küçük’ün oylanmasının ardından “İkinci oylamaya gerek kalmadı” ifadesini kullandı ve ardından ikinci oylamayı da gerçekleştirdi. Oylama sonucunda oyların eşit olduğu ve seçimin oldu bittiye getirildiği yönünde Aziz Yıldırım kanadından itiraz geldi. Avukat Savaş Adalet, oylamaya itirazda bulundu ve itiraz dilekçesini Fethi Pekin'e sundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.