Evlatlarımın Geleceğini Değiştirmek İçin Siyaset Arenasındayım!

Evlatlarımın Geleceğini Değiştirmek İçin Siyaset Arenasındayım!

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit, Evlatlarımın Geleceğini Değiştirmek İçin Siyaset Arenasındayım'' dedi.

Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yeğit İstanbul Liv Hospital’da yapılan “Kadınım Her Yerdeyim” buluşmasına katıldı. Buluşmada günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada Kader Yeğit şunları söyledi:
“Kadınım Her Yerdeyim” buluşmasına şahsımı davet ettiğiniz için saygılarımı sunarım.
Ben Kadınım,Ben Anneyim..
Ben Kadınım, Eşitlik Benim Hakkım,
Ben Kadınım Öldürülmek İstemiyorum,
Ben Kadınım,İnsanca Yaşamak İstiyorum.
Ben Kadınım Her Yerdeyim.
Ben Kadınım,Siyasetteyim.
Toplumun bize dayattığı hayata sıkışmak zorunda değiliz, hayallerimizin peşinde koşarken ön yargıların bize çelme atmasına izin vermemeliyiz.
Bende öyle yaptım hayallerimin peşinde koştum bu pencereyi açmamı kızlarımın sayesinde öğrendim, aslında onların hayallerinin benim gerçeklerim olduğunu gördüm.
Yaşadığım bölgede Ritmik Cimnastik Kulübü olmadığından dolayı kızımın Cimnastik aşkı beni spor kulübü kurmaya itti,fark ettim ki kızımla aynı durumda olan yüzlerce çocuğa ulaşma imkanı buldum.

Çocuklar annelerinin sözünü dinler ben evladının sözünü dinleyen bir anne olarak durmadım. Evlatlarımın Geleceğini değiştirmek için yola çıktım.

Siyasete Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün liderliğinde Türkiye Değişim Partisi çatısı altında Kadın Kolları Genel Başkanı olarak öncülük etmekteyim
Değişim Kadınları olarak, amacımız gelecek nesillere yaşanabilir Türkiye bırakmaktır.

Bugün 8 Mart Dünya kadınlar günü. Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün!

Biliyoruz ki,kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu, sürdürülebilir,adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup,politik,sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur.

09dde5f5-9d16-4887-8006-8d7df22a147c.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.