Doktorlar istifa etti: Van YYÜ patoloji laboratuvarı kapatılıyor!

Doktorlar istifa etti: Van YYÜ patoloji laboratuvarı kapatılıyor!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde bulunan patoloji laboratuvarı kapatılıyor. Laboratuvardaki cihazların ise Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınması söz konusu.

Van’da hem Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hem de YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde bulunan patoloji laboratuvarı uzun yıllardan bu yana hizmet vermekteydi.

Hekim yetersizliğinden kaynaklı YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ndeki patoloji laboratuvarı kapatılıyor.

Patoloji Bölüm Başkanı Dr. İrfan Bayram emekliliğe ayrıldıktan sonra laboratuvar yaklaşık 9 kişilik ekiple hizmet vermeye devam etti. Yıl içerisinde bu ekipteki asistanların uzmanlaşmasıyla ekibin sayısı 4’e düştü. Bu nedenle söz konusu patoloji testleri 15 gün yerine 3 ayda sonuçlanmaya başlandı.

Patoloji bölümünde profesör veya doçent unvanına sahip hekim olmamasından kaynaklı ise yasa gereği bölüme asistan hekim de alınamadı. Son olarak patoloji laboratuvarındaki diğer hekimlerin de istifa etmesi ile patoloji laboratuvarı kapanma kararı aldı.

YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ndeki patoloji laboratuvarının kapatılması ile birlikte laboratuvardaki cihazların Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınması da söz konusu.

Konuya ilişkin görüş almak için kendilerini telefonla aradığımız YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi yöneticilerinden herhangi bir bilgi alınamadı.

Serhat News

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.