CHP Hakkari'de 'Saha Çözüm' çalışması başlattı

CHP Hakkari'de 'Saha Çözüm' çalışması başlattı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve İzmir Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün bulunduğu 30 kişilik ekip 'Saha Çözüm' çalışması kapsamında Hakkari’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Cumhuriyet Halk Partisi’nin birçok ilde yurttaşın temel sorunlarını tespit etmek için başlattığı ‘Saha Çözüm Projesi’ Hakkari’de de yürütülmeye başlandı. Proje kapsamında eğitim alan parti görevlileri, kent genelinde yayılarak, yurttaşların derdini dinlemeye ve kayda geçirmeye başladı.

‘Saha Çözüm Projesi’nin Hakkari’de startının verilmesi ile ilgili CHP İl Başkanlığında basın açıklaması yapıldı.

Açıklamaya; CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Hakkari İl Başkanı Nazım Demir, Merkez İlçe Başkanı Hurşit Taş, Kadın Kolları Başkanı Suzan Duran CHP İl Yöneticileri ve partililer katıldı.

Basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Nazım Demir, idarenin verdiği yanlış kararlar nedeniyle derinleşen ekonomik krizin, büyük bir buhrana dönüştüğünü, toplumun her kesiminin de bu buhrandan derinden etkilendiğini öne sürdü.

Başkan Demir “Hemşerilerimiz, bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde, esnafımız art arda kepenk kapatmaktadır. Biz de bu zor dönemde halkımızın yanında olmak ve yarınlarına umut olmak için canla başla çalışmaya gayret ediyoruz. Ekonomik krizin yanı sıra, adaletten ve insan haklarından her geçen gün uzaklaşan, demokrasiyi zedeleyen, gencini, emeklisini, kadınını; yani halkın tüm kesimlerini umutsuzluğa sevk eden bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız” dedi.

CHP Genel Merkezinin yönlendirmeleriyle; Erzincan İl Başkanlığınca tamamlanan ve Sakarya, Erzurum, Mardin, Batman ve Van İl Başkanlığı tarafından sürdürülmekte olan “CHP Saha Çözümü” projesini Hakkari’de de uygulamaya karar verdiklerini kaydeden Demir “Bu zor dönemde CHP Saha Çözüm Hakkari çalışmamızı başlatıyoruz. Derinleşen bu ekonomik bunalımda halkımızın yanında olacak, Hakkari’de çalmadık kapı, derdi dinlenmedik hemşerimizi bırakmayacağız. Halkımızın sorunlarını sahaya inerek bizzat halkımızdan öğrenecek, Cumhuriyet Halk Partisi Hakkari İl Başkanlığı olarak partimizin çözüm önerilerini halkımıza sunacağız. Merkez ilçelerimizden başlayacak olan Saha Çözüm Hakkari, tüm ilçe ve köylerimizde hane ve esnaf ziyaretleriyle halkımızın yanında olacak. Esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle, genciyle, kadın ve erkeğiyle, tüm Hakkari halkıyla kol kola, kentimizin ve ülkemizin sorunlarını konuşacak, yine halkımızdan gelen önerilerle sorunlara çözümler üreteceğiz. Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkımızdan aldığımız görüşleri CHP Hakkari İl Başkanlığımız ve CHP Genel Merkezimizin politikaları ile çözüme kavuşturacak plan ve programlar hazırlayacağız ve bu programları halkımıza sunarak, hemşerilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız” diye konuştu.

Demir, parti örgütünden oluşan Saha Çözüm Ekibi görevlilerinin, parti politikalarına hâkim, kentin sorunlarının farkında ve iletişim konusunda eğitim almış profesyonel partililer olduğunu sözlerine ekledi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise özellikle CHP’li belediyelerin olmadığı illerde, CHP’nin ülkenin temel sorunlarına yönelik somut çözüm önerilerini hane halkı ziyaretleri yaparak vatandaşlara anlattıklarını belirtti.

Hakkari ve ilçelerinde çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyen Tüzün, “Derinleşen ekonomik krizde halkımızın yanında olmak için çalmadık kapı, derdi dinlenmedik vatandaş bırakmayacağız. Halkımızın sorunlarını sahaya inip bizzat halkımızdan dinleyerek, bizden beklentilerini, öneri ve şikayetlerini soruyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, partimizin çözüm önerilerini halkımıza sunuyoruz. Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkımızın sorunlarını çözüme kavuşturacak plan ve programlar hazırlayacak, bunu il başkanlıklarımız ve genel merkezimizin politikaları ile halkımıza sunarak, vatandaşlarımızla birlikte kentlerimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız.” İfadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi 'Saha Çözüm' çalışmasının Hakkari ayağında esnaf ziyaretleri yapıldı.

Image

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.