ADD Başkanı Karahanlı'nın 18 Mart mesajı

ADD Başkanı Karahanlı'nın 18 Mart mesajı

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hakkari İl Başkanı İş İnsanı Aytekin Karahanlı 18 Mart günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

ADD Hakkari İl başkanı ve İş İnsanı Karahanlı 18 Mart mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çanakkle Özgürlüğün Şanlı Cephesi! Bir bilge şöyle der; “Onursuzluğu tehlikeye tercih eden bir ulus bir efendiye köle olmaya hazırlanıyor demektir ve buna müstahaktır da.” Ulusumuzun dizlerinin üzerinde yaşamaktansa ayaklarının üzerinde ölmeyi tercih edeceğini anlamamış emperyal ülkeler bir asır önce Çanakkale’de kılıçlarını çekip yurdumuzu işgale kalkmışlardı.

Atalarımız yiğitlerin yurdu olup özgür insanların ülkesi olsun diye kurdu bu Cumhuriyeti, emperyalizme teslim olup karşısında diz çöksün diye değil.

Çanakkale’de savaşmış ve şehadet mertebesine ermiş yiğitlerin kalbinde işte bu duygu vardı. Onlar biliyorlardı ki bazı şeyler uğruna ölmeye değer. Özgürlük uğruna ölmeye değer. Demokrasi uğruna ölmeye değer. İnsanın vatanı uğruna ölmeye değer. İman ve İnanç.. Vatanseverlik ve Şeref..

Ulusuna ve Ülkesine sadakat..

İnançsızlar sadece laf olduğunu söyleyecektir bunların, sadece birer slogan, birer süslü cümle. Fakat işte bu değerlerdir, en umutsuz olduğumuz anlarda bize umut aşılayan, vatanımız saldırıya uğrayıp işgal edildiğinde ayağa kalkmamızı sağlayan ve komutanının ölüm emrine metanetle itaat etmeyi sağlayan..

Tıpkı Mustafa Kemal’in bilgeliğini kavramış onunla birlikte Çanakkale’de, Dumlupınar’da tüfek taşımış adamların yaptığı gibi. Ulusumuzun kanındaki demir için Tanrı’ya şükürler olsun… Onlardan aldığımız güç ve inançla bu vatanda birlik içinde ve bir ulus olarak yaşamaya devam edeceğiz.

Bugün işte bu değerleri yaşamları pahasına koruyan şehitlerimize saygı duruşunda bulunuyoruz.. Onlar annelerinden babalarından sevdiklerinden vazgeçip Allah’a teslim oldular. Cesaretleri öylesine görkemli öylesine eşsizdi ki hasımlarının gözünde onlar “Allahın adamlarıydı.”

Eski bir asker türküsünde yaşlı askerler için söylenen bir söz Çanakkale’den Dumlupınar’a Kurtuluş Savaşlarımızda şehit olmuş askerlerimiz için de geçerlidir.

“Cesur askerler asla ölmezler onlar sadece gözden kaybolurlar.” Onlar bu vatanın bekası ve bu ulusun birliği için yaşamlarından vazgeçip bu topraklarda sonsuza dek gözden kayboldular, arkalarında şerefleriyle damgalanmış taptaze bir hava bırakarak.

Onların hatırası önünde sevgiyle ve hürmetle eğiliyoruz.
Cumhuriyetin gölgesi bu topraklarda daim olsun. Çanakkale yüreğimizde..."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.