Hakkari'de öğretmenlere yönelik farkındalık senimeri

Hakkari'de öğretmenlere yönelik farkındalık senimeri

Hakkari'de Bilişim Öğretmenlerine yönelik arkındalık semineri düzenlendi.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Halk Eğitim Merkezinde bulunan Robotik Kodlama Atölyesinde düzenlenen ve okulların bilişim öğretmenlerinin katıldığı seminere katılan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, seminer ile ilgili şunları söyledi:

"Gerek donanımsal gerekse yazılım konusunda öğrencilere sunulan fırsatları daha iyi değerlendirmek amacıyla öğretmen eğitimleri kapsamında düzenlediğimiz bu seminerde, cody-rocky ile robotik kodlama dünyasına adım atacak öğrencilerimizin algoritmik düşünce yapısını beslemek ve bilgi-işlemsel bakış açısı kazandırmayı amaçladık.

mBlock'lar ile öğrencilerimizin gerçek hayat problemlerine çözüm sağlayabilmelerini tasarladık.Lego setleri ile STEM projeleri yaparak öğrencilerimizin disiplinler arası ürünler üretmelerini, Arduino uygulamaları ile hayal güçlerini  psiko-motor becerileriyle birleştirerek geleceklerini inşa edebilecekleri bir ortam oluşturduk.

  Günlük hayatta kullanabileceği herhangi bir eşyayı 3D yazılım programlarıyla tasarlayan öğrencilerimiz, 3D yazıcılar aracılığıyla bu tasarımları ürün haline dönüştürerek kendi çözümlerini geliştiren bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Bu atölyelerde eğitim alan öğrenciler, sahip olduğu tüm teknik becerileri, diğer disiplinlerle harmanlayarak özgün çözümler ve ürünler geliştirir. Tasarlayan, üreten öğrenciler, aynı zamanda öğrenir ve eğlenir.

 2023 Eğitim Vizyon belgesinde bahsi geçen hedeflere ulaşmak için, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımını insanlık hayrına sarf edebilen, ahlaklı, bilime sevdalı, meraklı ve kültüre duyarlı bireyler yetiştirmek amacındayız," dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.