Abdurrahman Aşkan

Abdurrahman Aşkan

ABDESTSİZ İMAMLARIZ

Mazimizde; bir köy de, semt de, memlekette imam olunca; o toplumun en yaşlısı bile; o ilim ehline, Kur-an şakirdine, Allah aşkından, Peygamber sevgisinden dolayı hürmet eder, hürmet görürdü.

Oysa bu gün! Biz çok okumuşlar olarak; sadece dünyevi bilgimizin böbürlenmesiyle, kibriyle öğrendiğimiz çirkefliklerimizin edepsizliğiyle yarışınca; iman ehlini alt etmek, küçük düşürmek, toplumdan soğutmak adına atmadığımız takla bırakmamışız.

Toplumların ileride düşeceği ahlaksızlıklara, hayâsızlıklara; Kur-an ayetlerinin ışığında, Peygamber efendimizin sahih hadisleriyle uyarıda bulunan imamlara, iman ehline; ne oldu da haddi aşan, edepsiz, ahlaksız cümlelerle laf sokan, alay eden çokbilmiş abdestsiz imamlar olduk?

İmamlara, iman ehline soru sorarken, cevabını beklemeden fazlasıyla cevaplayan kültürlü, bilgili; lakin ahmaklaşan, amelsiz, abdestsiz imamlar olduk.

Abdesti tane tane net ve kusursuz bilen ve anlatan ama abdest almaya üşengen, başı secdeye vardırmayan abdestsiz imamlar olduk.

Namaz kılmayan kılanlara çamur atma, çamura batırma yarışında zirveye oynayan abdestsiz abdestlileriz, namazsız imamlarız...

Düğünlerde, merasimlerde, törenlerde reklam olunan her yerde para savururuz. Ama imamın şahsiyetine değil de caminin ihtiyaçlarına iki kuruş verince başa kakılan, İslam düşmanlarının müminler arasında ki bilinçli kışkırtmalarına şuursuzca dadanan, ayak uyduran, elimizle yaptığımız hayrı dilimizle şerre dönüştüren abdestsizleriz.

Abdestsiz imamlar olarak; suizanda bulunmak, tefrikada yarışmak, nifak tohumlarını serpmede üstümüze yoktur.

Doğruyu bulmak, hak yoldan ilerlemek adına değil de; sırf imamı kıymetsizleştirmek, imam üzerinde iman ehli Müslümanları rencide etmek, çağdaş İZM’lerin marifetli oyunlarıdır.

Vel hâsılı kelam çokbilmiş dilimiz, amelsiz bedenimizle Prof’ları geri de bıraktık, ahmakları da solladık, ağlanacak halimize hep güldük…

Allah’ın değer verdiği, kıymet biçtiği imamlık mesleğini sıradanmış gibi bir düşünceyi düşlemeye, İslamfobi saçmalığına, özentisine soyulan bilinçli din düşmanlarına…

Şeytana pabucu ters giydirecek kadar bilgiyle donatılmış batıl bilginizle; Biliniz ki “İSLAM NURDUR” nur söndürülemez, söndürür…

Ne mutlu nurla nurlananlara…

Miraç kandilimiz bilinçlenmemize, şuurlanmamıza vesile olsun.

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum