Hakkari’de ‘İnovasyon Mühendisliği’ eğitimi 

Hakkari’de ‘İnovasyon Mühendisliği’ eğitimi 

Anadolu Vakfı, ‘Değerli Öğretmenim projesi kapsamında Hakkarili öğretmen ve idarecilere online “İnovasyon Mühendisliği” eğitimi veriyor.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Anadolu Vakfı’nın, Değerli Öğretmenim projesi, tamamlayıcı eğitimlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmen, idareci ve öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

COVID-19 pandemisi nedeniyle online platformlarda sürdürülen proje kapsamında Hakkarili öğretmen ve idarecilerle “İnovasyon Mühendisliği” eğitiminde bir araya geliniyor.

2 Kasım’da “İnovasyon Mühendisliği”, 4 Kasım’da “Yeni Dünyada Yeni Eğitim Yaklaşımları”, 11 Kasım’da “NLP Teknikleri”, 13 Kasım’da “Zihin Haritalama” eğitimlerinin verildiği Hakkari’deki program; 18 ve 20 Kasım’daki “Resilience Esneklik ve Direnç” ve 25 Kasım’daki “Yaratıcı Düşünme” eğitimleri ile devam edecek.  

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim araçları; Zoom, Adobe Connect ve Teamlink uygulamaları üzerinden devam ediyor.

“Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı Düşünebilen Yeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyle tamamlayıcı eğitimler veriliyor.

Toplumsalsorunlarınçözülebilmesiiçintoplumunönemlideğişimöğelerindenbiriolanöğretmenlerveyöneticileraracılığıylafarkındalığınartırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyalgirişimcilikveprojeleralanındaöğretmenlerinvedolaylıyoldangençlerinkapasitelerininartırılmasıamaçlanıyor.

1-20201116143252.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.