Hakkari'de 'Eğitimi izleme kurulu' oluşturuldu

Hakkari'de 'Eğitimi izleme kurulu' oluşturuldu

Eğitim- Sen Hakkari Şubesinin çağrısı ile salgın sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinin takip etmek ve kamuoyunu bilgilendirmek üzere 'Eğitim izleme kurulu' oluşturuldu.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Eğitimsen Hakkari Şubesinin çağrısı üzerine bugün bir araya gelen ve aşağıda imzası bulunan kurum temsilcileri olarak Hakkari’de salgın sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerini takip etmek kamuoyunu bilgilendirmek eğitim alanındaki faaliyetlerin sürdürülebilmesi için duyarlılık oluşturmak amacıyla eğitim izleme kurulunu oluşturdu.

Aralarında, CHP ve HDP Hakkari İl Örgütlerinin de bulunduğu, Eğitim-Sen,SES, BES, TÜM BEL SEN Hakkari Şubeleri ile Yapı-Yol, Hakkari İl Temsilciliği, DİSK GENEL İŞ Hakkari Şubesi, TMMOB Hakkari İl Temsilciliği
TARIM ORKAM SEN Hakkari İl Temsilciliği gibi sivil toplum örgütlerinin imzacısı olduğu 'Eğitim'i izleme kurulu adına Eğitim-Sen Hakkari Şubesinde basın açıklaması düzenledi. 

Açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı Murat Balıkesir, 'Niçin bir aradayız!!!' başlığı ile yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

-    Salgın mücadelede özellikle eğitim alanında tüm kesimlerle iş birliği yapmak için 

-    Eğitim alanında yaşanan sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler üretmek için

-    MEB’in sadece kendisine yakın gördüğü kurumlarla iletişimde olması farklı kesimlerin sürece dahil etmemesi üzerine

-    Eğitim alanında sorumluluğu bulunan yetkili kuruluşlara sorumluluklarını hatırlatmak ve çağrıda bulunmak amacıyla

-    Merkezi eğitim izleme kuruluna yerelden katkı sunmak amacıyla

-    Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, dezavantajlı ve yoksul aile çocuklarının eğitime ulaşmasını sağlamak ve çocuk işçiliğinin önüne geçmek için

-    Ana dili Türkçe olmayan öğrenciler, özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler ve kız çocuklarının eğitimi için 

-    Çocukların eğitim hakkı kullandırılırken sağlık hakkının korunması için 

-    Eğitim emekçilerinin hakları için bir aradayız

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.