Güray ve Pınar'dan 1 milyon 300 bin TL'lik imza

Güray ve Pınar'dan 1 milyon 300 bin TL'lik imza

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından SOGEP kapsamında hazırlanan Risk Altındaki Gençlerin Meslek Edinerek Sosyal Entegrasyonlarının Sağlanması projesinin protokolü imzalandı.

HAKKARİ OBJEKTİF HABER

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkari Ofisinde gerçekleştirilen imza törenine DAKA Genel Sekreteri İbrahim Güray ile Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar katıldı. 

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının öncüsü olduğu Yüksekova Kaymakamlığının ortak olduğu 'Risk Altındaki Gençlerin Meslek Edinerek Sosyal Entegrasyonlarının Sağlanması' Projesinin toplam bütçesi 1.3 milyon TL olup bu bütçenin 1 milyon liralık kısmının hibe olarak sağlanacak.

Proje ile ilgili bilgi veren DAKA Genel Sekreteri İbrahim Güray, şunları söyledi: 'Proje ile 15-29 yaş arası 200 kişiden oluşan risk altındaki gençlere mesleki ve kişisel eğitimler, rehberlik, girişimcilik, madde bağımlılığı önleme terapileri verilecek, risk altındaki gençlerin sosyal entegrasyonlarının sağlanması için farkındalık çalışmaları yürütülecektir. İstihdam edilebilirliklerinin sağlanması için İŞ-KUR ve özel sektörle bağlantı kurarak bölgede risk altındaki gençlerin eğitimine, sağlık hizmetlerine ve istihdamda yer almaya erişimlerinde destek olunacaktır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın DAKA koordinasyonunda yürütülen SOGEP kapsamında desteklenmeye hak kazanan Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje yürütücüsü olacağı proje kapsamında bir proje ekibi ve ofisi kurulacak, gerekli ofis ekipmanları sağlanacak ve proje ile ilgili web sitesi açılacaktır. Kurulacak bu web sitesi ile projeden faydalanmak isteyip de doğrudan başvuru yapmaktan çekinenler için elektronik iletişim ya da elektronik başvuru imkanı sağlanacaktır. Ayrıca projenin önemli parçalarından biri olan görünürlüğü ve bilinirliği arttırmak amacıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri için afiş ve broşür gibi basılı materyaller hazırlanacaktır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek mesleki ve diğer eğitimler sonucunda 120 kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır. Proje hayırlı uğurlu olsun.''

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar ise oda olarak hazırladıkları projenin kabul edilip yürürlüğe geçirilmesinde emeği olanlara teşekkür etti. 

Ardından Güray ve Pınar projenin protokolünü imzaladı. 

1-20201110210040.jpg

1-20201110204614.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.