>
 • BIST 86.072
 • Altın 251,269
 • Dolar 6,0742
 • Euro 6,8075
 • Hakkari 14 °C

Genç aday adayı Ertunç, projelerini anlattı!

Genç aday adayı Ertunç, projelerini anlattı!
Ak Parti’den Hakkari Belediye Başkan aday adayı olan Hakkari Kadastro İl Müdürü Arafat Ertunç, Belediye Başkanlığına neden talipli olduğunu ve seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerini anlattı.
HAKKARİ OBJEKTİF HABER
 
Türkiye  31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere kilitlenmişken, seçim sonuçlarının merakla beklendiği kentlerin başında ise Hakkari geliyor.
 
Hakkari belediye başkanlığına talipli olan ve Ak İl Başkanlığına aday adaylık başvurusu yapan aday adayı olan Hakkari Kadastro İl Müdürü Harita Yüksek Mühendisi, Arafat Ertunç görev verilmesi ve seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerini anlattı. 
 
Hakkari Objektif Haber aracılığı ile neden aday adayı olduğunu açıklayan Ertunç, ‘AK PARTİ GENÇ ADAY ADAYI NEDEN BİZ DİYOR?’ diye sordu ve göreve gelmesi durumunda vaatlerini şu şekilde sıraladı.
 
“Çünkü BİZ gelirsek;
1- Türkiye’de mera alan yoğunluğunun en fazlaolduğu ilimizde bu alanların doğru kullanılmasıhayvancılık sektörüne ivme kazandıracaktır. Girişimcilerin desteklenerek yetiştirmiş oldukları hayvanlar Belediyece planlanacak alanlarda  tutularak canlı hayvan borsası kurulacaktır. Merkez ilimizin ekonomisine katkı sağlamak üzere desteklenmiş girişimcilere ait hayvanların iç piyasa güncel et fiyatları dikkate alınarak  gerek Türkiye iç piyasasına,  gerekse dünya pazarına ulaşması noktasında bir ilke adım atacaktır. Bu sayede ilimiz merkezin ekonomik gelişimi artacak buda yeni istihdamların gelişmesine katkı sağlayacaktır.
 
2- Belediye uygulama imar planlarına bağlı olarak şehrin gelişmesine yön verecek ancak hâlihazırda bulunmayan imar yollarının açılması, bu yolların ana arterlere bağlantısının yapılması yeni yerleşim alanları oluşmasına ve düzenli bir kent oluşumu sağlayacak bununda ekonomiye katkıları gözle görülecektir.
 
3- Kent merkezinin yoğunluklu yapılaşmaya bağlı olarak plansız görüntüsü şehircilik faaliyetlerini etkilemiştir. Bu nedenle kent merkezinin kuzey batısında yer alan alanların(GupsiTokiden Otluca’ya kadar) imara açılması hem şehrin gelişmesine katkı sağlayacağı gibi konut, ulaşım sektörüne de katkı sağlayacak buda ekonominin gelişmesine yön verecektir.
 
4- Kadınlarımızın el emeği göz nuru dokuma ürünlerinin alınacak patent doğrultusunda Türkiye’nin ve dünyanın her yerine tanıtılması ile satışlarının gerçekleşmesine yönelik belediye nezdinde online satış platformu sistemi kurulacaktır. Gerek kadın girişimcilerinin desteklenmesi gerekse yöreye has dokuma kültürünün dünyaya duyurulmasında çığır açacak bu uygulama yeni istihdamlar yaratacaktır. 
 
5- Aynı şekilde dünyaca ünlü Hakkari balının satışına yönelik olarak belediyenin kuracağı online satış platformu sistemi, Hakkari balının gerek Türkiye iç piyasası, gerekse dünya pazarına ulaşması açısından önem arz edeceği gibi hak etiği yeri bulacaktır. Ekonomimize katkı sağlayacak bu uygulama ilimizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır.
 
6- Hava kirliliğin ve bunun getirdiği kronik hastalıkların önüne geçilmesi adına doğal gaz boru hattı çalışması ivedilikle desteklenecek buna dair belediyece yapılması gereken her ne varsa alt yapısı kurulacaktır.
 
7- Güvenlik birimleri ile yapılacak koordinasyon ve iş birliği çerçevesinde askeri personelimizin alınacak güvenlik tedbirleri dahilinde çarşı izinlerinin sağlanılması şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacağı gibi yeni iş kollarının açılmasına katkı sağlayacaktır. Belediye buna dair her türlü alt yapı faaliyetini STK’larla esnaflarla yerindelik ilkesi gereği gerçekleştirecektir. 
 
8- Bacasız sanayi dediğimiz üniversitemizin biran önce hayata geçirilmesine yönelik politikaların izlenilmesi ve desteklenmesi ekonomiğe ve istihdama katkı sağlayacaktır. Bunun içinde üniversitemizle birlikte ilimize dair güçlü bir tanıtım(Doğa sporları, kültürel faaliyetler vs.) hepimize yarar sağlayacaktır.
 
9- Gerçekleştirilebilecek tüm ekonomik gelişmeye bağlı olarak TicariKira fiyatları makul seviyeye getirilecektir.
 
10- En önemlisi yeni ve güçlü bir kadroyla birlikte halkımızın hakkettiği yeni bir Belediyecilik anlayışı ve hizmetini yerine getirebilmektir…
 
HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ ARAFAT ERTUNÇ DEĞERLİ HALKIMA SAYGILARIMI SUNUYORUM…”
arafatt.jpg
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Hakkari Objektif Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0544 402 35 10 - 0544 431 08 07 - 0438 211 40 51 | Haber Scripti: CM Bilişim