Bahçeli: Her sabah Afrika'da bir ceylan ve bir aslan uyanır

Bahçeli: Her sabah Afrika'da bir ceylan ve bir aslan uyanır

Bahçeli, 'hayır' propagandası yürüten MHP'lilerle Kılıçdaroğlu'nu eleştiren mesajlar yayınladı.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hayır propagandası yürüten MHP’lileri hedef alan saldırılara ilişkin açıklama yaptı. “Bahçeli “Birisi dümenden kürsüye saldırtır, birisi ışıkları söndürtür, diğerleri küçücük salonu sabote ettirir. Her yer oyun, her yer tiyatro” dedi.

‘KAVGA ÇIKMASI İÇİN EL SALLIYORLAR’

Twitter hesabından açıklma yapan Bahçeli, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal tansiyonunun normal sınırlara henüz inmediğini söylerken şöyle dedi: “Hala kanama riski, hala felç ihtimali var ve görülüyor. Karışıklıktan nemalanmaya çalışan, huzurumuza kaynak yapan, kendilerini gizleyip meydanı taşa tutan ilkesiz ve çıkarcılara da sık rastlanıyor. Ümitle bekledikleri kaos için el ovuşturan, kavga çıkması için el sallayan, karanlığa alkış tutan odaklar 16 Nisan’da tamamen kaybedecekler.”

“Bir tohumu düşünün, güneşe ulaşmak için yolundaki taşları nasıl da iter, üzerindeki taşları nasıl da geçer. İşte,1 6 Nisan’a böyle ulaşacağız” ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti: “Yüksek bir ülküye bağlanmanın manevi mükâfatı eşsizdir. Bunu ancak davasında erimiş, yüreğiyle mücadele etmiş üstün şahsiyetler bilir. Aklımızdan bir an çıkarmayalım, yürüdüğümüz yolda engel yoksa o yol bizi hiçbir yere götürmez. Ancak engellerin çokluğu da normal değildir. Usta kaptanlara sorun, her fırsatta büyük fırtınaları nasıl atlattıklarını anlatacaklardır. Her bir fırtına ibret, her biri ders ve tecrübedir. Bizim hamd olsun tecrübemiz fazlasıyla vardır. Nitekim hiç kimseden alacak, görecek ve öğrenecek bir şeyimiz de yoktur. Bakıyorlar dam karla örtülü, sanıyorlar içeri gam yüklü. Ama yanılıyorlar, kesin yanlışa düşüyorlar. Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz.”

‘ÜLKÜCÜ YARIM BIRAKMAZ AYNI GÖRÜŞTEYİM’

Bahçeli, isim vermeden MHP’li hayırcılara yönelik saldırıları da değerlendirdi. MHP lideri şöyle dedi: “Kovanı patlamış arı gibi uçuşup etrafta vızıldayanların sürekli MHP’yi karalama, kara gösterme çabası bir defa insanlıkla bağdaşmaz. Davamız ucuz değildir, siyasi uyuşma ve uydulaşmanın son evresinde bulunan çapsızların mütecaviz tertiplerine karşı sahipsiz hiç değildir. Birisi dümenden kürsüye saldırtır, birisi ışıkları söndürtür, diğerleri küçücük salonu sabote ettirir. Her yer oyun, her yer tiyatro. Dedim ya, ülkücü yaparsa yarım bırakmaz. Yine aynı görüşteyim, yine aynı noktadayım.’

Uyarılarda da bulunan Bahçeli, şöyle devam etti: “Uyarıyorum, sabırları zorlamanın sonu iyi değildir. Partimizle uzaktan yakından ilgisi, ilişkisi,bağı, bağlantısı olmayan kişilerin, ayağımıza dolaşıp tahrike yeltenmeleri kalleş bir kumpastır. Kimin ne düşüncesi varsa, kim neyi, nerede, nasıl savunacaksa; kanuni sınırlar dâhilinde yapabilecektir. Ancak bunlar MHP’den uzak durmalıdır. Yüzsüzlüğün âlemi yoktur. Utanmazlığa sığınıp fitne dümenini çevirmenin, rezilce yol almanın maliyeti çoktur, mazereti de zaten yoktur. Yusuf Has Hacib ne güzel de buyurmuş: ‘Sözünü gözet selametle yaşa; kendini gözet esenlikle koca.”

PEYAMİ SAFA’DAN ALINTI

Bahçeli, isim vermeden anayasa değişikliği konusunda gaf yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu da eleştirirken, şöyle dedi:  “16 Nisan’da koskoca evetle millet ve devlet hayatını sarmış paslı tahakküm zincirlerini kıracağız. Bundan rahatsız olanlar ise çıldırıyor! Geçmişi unutacak kadar hafızasız, geleceği tasavvur edemeyecek kadar hayalsiz bir millet yaşayamaz. Bu nedenle 16 Nisan’da evet diyoruz. Anayasa’yı okumadan hayır turuna çıkan, yeni sistemi hiç bilmeyen zavallı siyaset anlayış ve savruluşundan kurtulmak için evet diyeceğiz. Milletimiz öyle büyüktür ki, Yusuf Has Hacib’in ifadesiyle söylersek; ‘nice bulanık işi el sürünce süzer, nice ters düğümü bakınca çözer.’ ‘Kötü iyiye yaraşmaz, doğru eğriyle güreşmez. Kara gece parlak güne yaklaşmaz, yeşil su kızıl ateşe konuk olmaz.’ Anlayan herhalde anlamıştır. Merhum Peyami Safa diyordu ki, ‘milli varlığımızın köklerini kemiren düşman ideolojilere karşı tek savunma silahı milliyetçiliktir.’ 16 Nisan’da evet iradesiyle milliyetçiliği şahlandırıp coşturacağız, aksini söyleyenleri ve milli varlığımızı kemirenleri defedeceğiz.”

‘ASLAN VEYA CEYLAN OLMAK ÖNEMSİZDİR’

Bahçeli, “Sevgili gençler, şu meşhur söze kulak veriniz: ‘Her sabah Afrika’da bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa av olması kaçınılmazdır.’ ‘Her sabah Afrika’da bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa aç kalacaktır.’ ‘Aslan veya ceylan olmak önemsizdir; önemli olan gün doğar doğmaz koşmaya başlamaktır. Gençlerimize diyorum ki, hiç durmayın…”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur. Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.